RUZNÂME 31 TEMMUZ 2016

logobigDarbe Günlüğü -17-

AZERİ GAZETECİ OKTAY HACIMUSALİ’NİN METİN ACIPAYAMLA YAPMIŞ OLDUĞU MÜLAKAT

Mülakat: KARABAKH TODAY adına OKTAY HACIMUSALİ 

 

1- TRT ekranlarından darbe bildirisi okunduğunda ilk aklınıza gelen ne oldu? Yani böyle bir şey beklenen miydi size göre?

Metin ACIPAYAM: 15 Temmuz gecesi evimdeydim. TRT ekranlarından bildiri okunduğu sırada bütün milletimiz gibi bende haşyet içinde olanları izliyor ve düşünüyordum. Darbeci hainler TRT binasını basarak binayı ele geçirmişlerdi. Sadece TRT’mi? Hayır! TÜRKSAT binası bombalanıyor, MİT’e saldırılıyor, TBMM bombalanıyor vesaire. Hainler, milletin silahlarıyla millete saldırıyorlar. Tüm bunlar olurken ümidimi hiç kaybetmedim, biliyordum ki bu millet bu belanın da üstesinden gelecekti. Zira bu millet kutlu millettir. Asil ve hür olmayı benimsemiştir. Ve tüm dünya 15 Temmuz gecesi gördü ki, Müslüman Türk ve Kürt tarihi bir destan yazmıştır.

 2- Güçlenen bir Türkiye ve onun bu gücünden rahatsız olan bir dünya… Darbe girişimini böyle açabilir miyiz sizce?

Metin ACIPAYAM: Osmanlı Devleti’nin ilk toprak kaybettiği yıl her ne kadar 1699 Karlofça anlaşmasıyla olsa da, büyük ölçekte toprak ziyanı 1774 Küçük Kaynarca anlaşmasıyla olmuştur. 1774’den 1974’e kadar 200 yıllık takribi vetirede hep kaybettik ve mağlup olduk. İlk defa 200 yıl sonra 1974’de Kıbrıs’ta kısmi bir muvaffakiyet sağlayacak ve Kıbrıs’tan toprak alacaktık. İşte bu tarih büyük devlet olabilme yolunda milattır. 1974’den AK parti iktidarına kadar hazırlık devresi, sonrası malum… Her sahada söz sahibi olmak isteyen Türkiye ve lideri Tayyip Erdoğan… Tabii ki rahatsız olacaklar, hatta çıldıracaklar. Elden hızlıca kayan bir Türkiye’ye rıza gösterirler mi? Bugünkü savaşın sebebi de bu. Murakabe altına alınamayan Türk devletine ve liderine “aklını başına al, bizden vazgeçersen seni her daim rahatsız ederiz.” mesajından ibaret 15 Temmuz hadiseleri. Bu gerçeği görmeliyiz artık.

3- Fethullah Gülen’den bahsedelim biraz. Bu darbe hareketi sadece Gülen ve çevresindekilerden mi ibaret?

Metin ACIPAYAM: Hayır. Gülen çetesinin başını çektiği küfür blokundan bahsediyorum günlerce. Küfür bloku, küfür ittifakı… Yani tüm bâtıl cephelerin öyle ya da böyle darbe kadrosunda yer almaları… Aşırı Kemalist bir gurup, Fethullahçı, PKK’lı ve şahsi menfaat peşinde olan bir grup serkeşten teşekkül etmiştir darbe kadrosu. Tabii ki, elebaşı ve hadiseyi tertipleyen Fethullah Gülen ve ekibi…

4- “Türk Müslüman gençliği” kimliğini yıllarca Gülen istismar etti… Bu darbeden sonra ona gençliğin itibarı kalır mı dersiniz?

Metin ACIPAYAM: Ona gençliğin değil kubur farelerinin dahi güveni kalmamıştır artık. İtibar mı dediniz? O da nedir? Fethullah Gülen’i satan satana… En yakın adamlarından hain subaylarına kadar hepsi şu an aleyhindedir. O, itibarını 40 yıl önce kaybetmiştir aslında. İlme, fikre, irfana indirdiği darbelerin sonucunda Müslümanlar O’nun meşruiyetini elinden almıştı, sadece aldattığı insanlarla yürüyordu. Hamdolsun! İblisin askeri olduğu tam olarak anlaşılmıştır. O’nun bütün itibarı bitmiştir. Artık O; yaşayan bir ölüdür.

5- Erdoğan`a sahip çıkan halk, Gülen`in destekçisi emperyalist güçlere de direnebilecek mi? Nasıl bir yarınlar bekliyor Türkiye`yi?

Metin ACIPAYAM: Milletimiz hamiyetperverdir, kadirşinastır. O, tarihten bu yana ne badireler atlatmıştır. Öyle bir zaman gelmiştir ki, tüm dünyaya meydan okumuştur. Niğbolu’dan Sakarya’ya, Sakarya’dan Kosova’ya, Kosova’dan Çanakkale’ye bakarsanız bu milletin hakiki hüviyetinin kodlarını görürsünüz. Dün şehadete koşan dedelerimizin tek gayesi vardı: Şehadet…  Torunları seve seve dedelerinin yolunda gitmeye hazırdır. Başkomutan rahat olsun! Bu milletin önce Allah’a sonra da kendilerine hürmeti tamdır. Bu millet asker millettir. 15 Temmuz gecesinde bu gayet net şekilde görülmüştür. İstikbalin Türkiye’sinde emperyalistlere direnen bir ülke yoktur. Bizzat onları “inlerinde avlayacak” ülke vardır. Bu böyle bilinmelidir. Allah bu milletin yokluğunu vermesin. Amin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s