RUZNÂME 27 TEMMUZ 2016

ruznameDarbe Günlüğü -13-

İkinci Paralel Örgüt

Müslüman Anadolu ferasetinin yıllar önce ifşa ettiği “Paralel” örgüt sonunda deşifre oldu. Her ne kadar “paralel” kelimesinden hoşlanmasam da mecburen kullanıyoruz bu aralar… Bir paralel gidiyor, öbür paralel geliyor. Paralel örgüt pazarlamacılarının yeni kuklası; İran (Fars) dolaylarından devşirme. Birinci paralel örgüt liderimiz A.B.D merkezliydi. İkincisi, İran merkezli… Yeni “paralelimiz” hayırlı (!) olsun.

İran’ın tarihten bu yana en büyük özelliği, Âlem-i İslam’a karşı küfür ittifaklarının içerisinde yer almasıdır. Bu sebepten İran devşirmesi yeni paralel lider de Batılı abilerinin yanında yabancılık çekmeyecektir!

Yeni paralel örgüt lideri (!) birincisinden daha cahil ve beceriksizdir. Lakin korkmasın! Sahneye sürenler zaman içerisinde rolünü tayin edecektir. Rolünü, mevzu ve güzergâh haritasını… Birinci liderimiz ağlamakla meşhur iken, ikincisi tam tersine pis pis sırıtmasıyla bilinir. Öz babasından dahi şahsına reddiye yapılmasına rağmen, O, babasının yanına gelerek ilminden ve irfanından faydalanacağı yerde, umumi olarak muhterem pederine karşı ağza alınmayacak sözler nakletmiş, babasına lanet okuyarak “anne babaya of bile demeyin” ayetini çiğnemiş, böylece dilinden düşürmediği Kur’an’ın ruhuna tükürmüştür. Efgani hayranıdır yeni liderimiz. Efgani… Ulu Hakan İkinci Abdülhamit Han’ın Nişantaşı’na “ihanet” suçundan hapsettiği İngiliz yaveri… İngiliz’in çakma halifesi, Abduh ve Reşit Rıza mel’unlarının hocası, üstadı… Efgani’nin Batı karşısındaki tavrını görmek isteyenler, O’nun Renan’a yazdığı cevaba (!) baksınlar…

*

Paralel liderimizin sapkınlıkları sanmayın ki bu kadar! O, kadere iman etmeyen, “hatta kadere imanı lüzumsuz kabul eden” Âdem Aleyhisselama “baba” arayan, İran adına Şia’yı ehl-i beyt mezhebi olarak Anadolu’ya pazarlayan, her fırsatta Osmanlı’ya küfreden, Allah’a Janus Putu diyen Ali Şeriati’ye hayran olan, Humeyni’nin sapık fetvalarını kendince yorumlamaya kalkan, hedefine “İslam ümmetini” alan, İslam tarihini tümden reddeden, kimi zaman cebriye, kimi zaman vehhabi, kimi zaman Şia… Tek gelmediği mecra: Kur’an ve Sünnet mecrası…

Akif’in dediği gibi tam bir “bukalemun fıtratli.” Bukalemun fıtratli zübbelerin elinde kaldık ya Rab! Sen yardım et bu millete.

*

Uydurdukları sapıklıklarla Oryantalistlerin ekmeğine yağ süren, bu “yağlı” ekmeği zehirle pişirerek bu milletin saf evlatlarına yedirme ülküsünü kabul eden, ruhi, akli, kalbi, zihni olarak Batı’ya mahkûm bir şahıstan bahsediyorum. Tek tefekkür mecraını “felsefe” olarak belirlemesi de calib-i dikkat bir vakıa değil midir?

Tasavvufun reddi ve kadim İslam tarihinin düşmanı olduğunuz andan itibaren felsefi mecraya kaçış zarurettir artık.

*

Heyhat! Dinlerarası diyalog sapkınlığından sonra yeni slogan: Uydurulan Din… Kim neyi nasıl uydurmuş?

Yeni “paralel” lidere göre: “İslam tarihinin tamamı çöpe atılmalıdır.” Atılmalıdır ki, Batı’ya tam teslim olabilelim. İslam tarihinin tamamı İran devşirmesine göre: Uydurulan dindir. Ümmet “bir din uydurmuş.” İddiaya bakınız… Hazreti Peygamber’den bu yana ümmetin müçtehitleri, ulemaları, müceddidleri, evliyaları… Tamamını “dâlalet” ile suçlayan, suçlamakla kalmayarak, milyarlarca Müslümana “müşrik” diyen bu zatı tımarhaneye kapatıp, orada tövbe etmesini bekleyelim. Etmiyorsa “ilim-irfan-hikmet” namusu adına ortadan kaldırmaktan başka çare yoktur! “Benim ümmetim dâlalette ittifak etmez.” diyen Hazreti Peygamber’e: “Peygambersen peygamberliğini bil, bal gibi de bütün ümmetin ehl-i dâlelettir.” Cevabını veren bu adamın, sözüne, tavrına, adamlarına, kadrolarına güven duyulup itimat edilebilir mi?

*

İsmini merak ediyorsunuz, değil mi? Ama söylemem… Kimi kastettiğimi aziz okuyucum gayet iyi bilir!

*

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s