RUZNÂME 26 TEMMUZ 2016

ruznameDarbe Günlüğü -12-

Millileşen Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisi

Bugün Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında fevkalade bir konuşma yaptı.

Yıllar önce Üstad Necip Fazıl, Rapor 3’de, ülkücü hareketi; ‘Enerji ve hamle potansiyeli mihrakı” olarak tanımlamıştı. Bugün ülkücülerin lideri Devlet Bey’in konuşmasından sonra, ülkücü hareket, “Enerji ve hamle potansiyel mihrakını” “beyin ve kalp merkezine” taşımayı bilmiş, böylece M.H.P bidayetinden beri ilk defa bu kadar millî ve fikrî şahsiyet takınmıştır.

Devlet Bey, ilginç bir şahsiyet terkibidir. Saf ve safiyane, temiz ve berrak, hülasa, Anadolu’nun temiz evladı… Bizden biri… Bugünkü konuşması “bizden biri” olduğunu bir kere daha ispatlamıştır.

*

Devlet Bahçeli’nin 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonraki tavırları, partisini ve kendini hakiki milliyetçiliğin saflarına çekmiş, milliyetçiliği “ideolocya” olarak değil de “psikolocya” olarak görmeye başlayarak “kişi kavmini sevmekle kınanmaz.” Hadis-i şerifinin hikmetini kavramış, bu sayede menfi milliyetçiliği def ederek müsbet milliyetçilik esas alınmıştır.

7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye, tekrar “koalisyon” tehlikesiyle başbaşa kalmıştı. Bir tarafta A.K.P, diğer tarafta M.H.P, C.H.P, H.D.P… Devlet Bahçeli tavrı burada devreye giriyor, ve diyor ki: Ben ve partim, H.D.P ve C.H.P ile ittifak etmem, edemem… Gözyaşları eşliğinde dinliyoruz açıklamalarını… Ve Türkiye yeniden seçime gidiyor, A.K.P yeniden tek başına iktidara geliyor. Millileşme sürecinin ilki budur. İkincisi ise, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından M.H. P’nin ve liderinin takındığı tavır ve tavırlardır. Darbe kalkışması başladığı andan itibaren ilk resmi açıklamayı Bahçeli yapıyor ve iktidarın yanındayız diyor. Bazı sütübozuklar ise darbe girişiminin başarılı olamayacağı anlaşıldığı anda açıklama yapıyor, böylece kimlerin aslında nerelerde saf tuttuğu açık şekilde ortaya çıkıyor.

*

Terörist Fethullah Gülen’in ismini zikredemeyen bazı parti liderlerinin aksine, Bahçeli açık konuşuyor. Bahçeli’ye göre, Fethullah Gülen; Batı’nın gayr-i meşru çocuğudur…

*

Sayın Bahçeli, artık Avrupa Birliğinin de lüzumsuz olduğunu söylüyor, birliğin Türk ve Müslümanlar tarafından yapılması gerektiğini sık sık vurguluyor… Bugünkü konuşmasından bazı önemli bölümleri istifadenize sunuyor bu konuşmayı A.K.P ve M.H.P ile yapılması gereken ittifakların müjdecisi olarak kabul ediyorum…

İşte o konuşmanın bazı bölümleri;

Avrupa Birliği için 23 Haziran öncesi ile sonrası arasında derin bir uçurum oluşmuştur. Kontrol göç dalgarları, terör olayları ülkeler arasında görünmeyen duvarlar inşa edilmesine neden olmuştur.

CAMERON SINIFTA KALMIŞTIR

Britanya vatandaşları Türkler gelecek diye korkutulmuştur. Türkleri öcü gibi göstermek ayıplı bir handikaptır. Referandum sürecinde Britanya Başbakanı da iyi bir sınav verememiş ve sınıfta kalmıştır.

KURUMUŞ BİR AĞAÇ GİBİ 3 GÜNDE DEVRİLİP GİTTİ

Türkiye’nin AB’ye girişi için 3000 yılını işaret eden bu şahıs ağzının payını almış, kurumuş bir ağaç gibi 3 günde devrilip gitmiştir. 23 Haziran referandumu AB’nin fay hatlarını çatlatmıştır.

AB’NİN YAPISI HIRİSTİYAN KULÜBÜ

AB’nin yapısı fiili bir Hıristiyan kulübü gibidir. AB’nin Türkiye’yi kabul etmesi mümkün görünmemektedir.

Türkiye’nin AB ile adil ve onurlu bir işbirliği içinde bulunmak istemesinde yadırganacak bir durum yoktur.

AB’nin suyu çoktan ısınmış, kendi kendini tüketen bir organizmaya dönüşmüştür.

53 yıldır Avrupa kapısında bekletiliyoruz. Türk milletinin AB’ye bakışını bilmek için oylamaya gerek yoktur.

İSRAİL’LE İLİŞKİLER

Sorunların çözümü ancak her iki tarafın aynı şekilde çözümü istemeleriyle mümkündür.

Mavi Marmara saldırısından sonra iki ülke arasında ilişkiler kopmuştu. Madem İsrail’le anlaşılacaktı, bu kadar sert söze ne gerek vardı.

İsrail Başbakbanı Netanyahu Gazze’ye yönelik ambargonun kaldırılmaycağını söylemiştir.

RUSYA’YA MEKTUP

Sayın Cumhurbaşkanı Rusya’ya yeni bir mektup göndermiştir. Uçağın düşürülmesinden dolayı üzüntülerini iletmiştir.

Cılız mevzi kazanımları ile dış politikada hedefe ulaşmak hayaldir.

KURULTAY TARTIŞMALARI

Hep söyledim yine söylüyorum; amaç MHP’nin bileğini bükmektir. Nitekim oyun büyük ve ahlaksızdır. Biz bu oyunun figuranlarını tanıdık.

Biz davamızı sokakta bulmadık. Oyunlara aldanıp da hiçbir hasise vermeyeceğiz.

Korsan kurultayda alınan kararla ilgili ihtiyati tedbir kararı verilmiş, böylece kurultay beklemeye alınmıştır.

Bu sözler Sayın Bahçeliyi hakiki milliyetçiliğin saflarına taşımıştır.

Çakma milliyetçilerin; tay, tuy, tay/kurultay tekerlemelerinin boşa çıkacağını ümit ediyor, partinin başında Sayın Bahçeli’nin kalmasını temenni ediyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s