RUZNÂME 16 TEMMUZ 2016

ruznameDarbe Günlüğü -2-

1960’da başlamıştı darbe geleneği… Sonra 1970, 1980 nihayet 28 Şubat 1997… 15 Temmuz darbe girişimi ise mazide yapılan darbelerin hepsinden daha da alçakça… Bunun sebebi yaşadığımız süreçle alakalıdır. Zira ülke ilk defa PKK terör örgütünü nerdeyse bitirme noktasına gelmiş, hem PKK hem onun uzantısı Pyd, hem de vehhabi-selefi İşid örgütü… Tüm bunlarla savaş halinde iken yapılan bu hamle, tek kelime ile hainliktir. Hainin cezası ise ölümdür…

Müslüman Türk ve Kürt milletinin 15 Temmuz sabahında meydanları inlettiği slogan: İdam isteriz… Evet, bende istiyorum idam. Anadolu istiyor, Âlem-i İslam istiyor. Tayyip Erdoğan’dan gelen ilk açıklama: Meclisten idam cezası geçtiği takdirde imzalamaya hazırım… Bravo sayın Cumhurbaşkanı!

*

16 Temmuz Cumartesi… İhtilal girişiminin üzerinden henüz 24 saat dahi geçmiş değil. Tüm ülke teyakkuzda… Hadiselerde 250 küsur şehidimiz, 2000’e yaklaşık yaralımız var. Bu zafer Anadolu’nundur. Şehitlerin biri de çok sevdiğim Halil Kantarcı. 28 Şubat sürecinde 15 yaşında idamla yargılanan Halil abi, 28 Şubat’ta 10 yıla yakın hapis yatmıştı. Bu süreçte şehit olanların birisi de o. Gerçi bazılarına göre “demokrasi şehidi” Halil Kantarcı. Ona demokrasi şehidi demek, aziz ruhaniyetine hakarettir. O, ömrü boyunca demokrasinin aleyhinde olmuştur. Halil Kantarcı ve diğerleri İslam’ın şehididir. Zira “şehitlik” mefhumu İslamidir ve sadece uğrunda ölünmeye değer İslamiyet vardır. İslamiyet’in uğruna ölenlere şehit denir. Neyse bu bahsi fazla uzatmanın lüzumu yoktur.  Allah rahme eylesin, şehadetleri kutlu ve mübarek olsun.

*

Efkâr-ı umumiye, her ne kadar darbe teşebbüsünü Fethullah Gülen ve ekibine mâl etse de ben tamamen onların yaptığına inanmıyorum! Bu teşebbüs bir “küfür ittifakı” idi. Yani, Türkiye’de bâtıl kutupların tamamı darbe teşebbüsüne destek vermiştir. İttifak beş gruptan teşekkül etmiştir: Kemalist, Fethullahçı, Ulusalcı, Azgın Marksistler ve Şahsi menfaat peşinde olanlar. Lakin pastadan büyük pay alacak olan Fethullah ve sinsi örgütü… Bu gerçeği görenlerin başında Metin Gürcan gelmektedir. T’24’de yazdığı yazısında; darbe girişiminin sadece Fethullahçılar tarafından yapılmadığını bu işe Aşırı Laiklerin ve şahsi menfaatinin peşinde olanların da destek verdiğini yazmıştır. Nitekim darbeci Orgeneral ve YAŞ üyesi Akın Öztürk’te ilk ifadesinde bu gerçeği dile getirmiştir. Paralel yapıya karşı olduğunu ve bu örgütle mücadele ettiğini söylemiştir. Fethullah Gülen ise Batılı gazetecilere ülkemizi şikâyet ederek, “içlerinde bulunan bazı safderun Müslümanlar” diye bir cümle kullanmış, böylece küfür ittifakının içerisinde takipçilerinin ismini “safderun Müslümanlar” olarak işaretlemiştir. Ne safı!.. Ne safderunluğu! Biraz insaf, vicdan ve ahlak… Ahlaksız adam, yaptığı işi sahiplenemeyecek kadar korkak ve kaypak. Fethullah Gülen ve örgütüyle alakalı yıllar önce kararımı vermiş, ona “Deli Hocadan Hoca Efendiye” başlıklı uzun bir reddiye yazmıştım. Bu reddiyenin yazıldığı zamanlarda hareket çok güçlüydü.

Fethullah Gülen denilen alçak adam, yıllarca insanların imanıyla oynamış, İslam’ın “tek din” olduğu hakikatini sulandırarak, Yahudiliği ve Hristiyanlığı da “hak din” olarak gösterici “dinler arası diyalog” hamlesinin Anadolu ayağını üstlenerek, İslam’ı; Hristiyanlık potasında eritici bir küfür akımına destek vermiş, bunlarla kalmayarak Türkiye’deki İslami mücadeleyi engelleyen birisidir. O, her daim gâvura dost, Müslümana düşmandır. Yazık, yıllarca peşinde olan saf Müslümanlara… Bu adam, aynı zaman da başörtüsüne “füruat” demiş, 28 Şubat darbecilerini içtihat yapmakla tanımlayarak o günkü meşru Başbakan Necmettin Erbakan’a da ihanet eden haindir.

Her şeye rağmen; Kazanılan zafer küfür blokunun uzun bir süre bu topraklarda belini doğrultamaz. Bittiniz siz! Biteceksiniz tamamen! Zafer Müslümanların, İstikbal İslam’ındır.

*

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s