İslam Medeniyet Akademisi Etrafında Müzik Külliyesi -2- -Müzik Encümeni ve Müzik Külliyesi Talimatı-

İslam Medeniyet Akademisi Etrafında Müzik Külliyesi -2- -Müzik Encümeni ve Müzik Külliyesi Talimatı-

Üçüncü Fasıl

Müdür ve Yardımcılarının Vazifeleri

  1. Madde: Külliye idarecileri (Müdür ve yardımcıları) umumi sevk ve idareden birinci derecede sorumludur. Memurların ve müstahdemlerin vazifelerini sıhhatli şekilde icra etmeleri hususunda çalışacaklar, düzen ve intizamı sağlayacak tedbirler alarak, külliyenin umumi durumuyla sürekli alakadar olarak, talebelerin derslerinde ilerlemeleri hususunda gerekli malzemeyi temin ettirerek aylık iki defa olmak kaydıyla toplantı düzenini sağlayacak ve her toplantıdan sonra ay başında toplanan bilgileri ve yapılan faaliyetler hakkında Külliye Müzik Encümen Başkanlığı’na göndermek vazifeleridir.

 

  1. Madde: Külliye idarecileri; kütüphane ve müze ile alakalı ders gereçlerinin güzel bir şekilde korunup korunmadığını teftiş ederek, bunun temini ile alakalı tedbirler alır. Müessese içinde vazife ihmalkârlığı hiçbir şekilde affedilemez. Vazifesini savsak ve maleyani şekilde ihmal eden memur ve müstahdemler hakkında cezai müeyyide uygulanmasını müdür yardımcıları düzenler, bu cezaların onayı için Müzik Encümen Başkanlığı’na bildirilir.

 

  1. Madde: Öğretici ve talebelerin devam cetvelleri günlük olarak tanzim edilerek Müzik Encümen Başkanlığı’na gönderilir, bu vazifeyi müdür yardımcıları görür.

 

 

Dördüncü Fasıl

 

Talebeler Hakkında

  1. Madde: Külliyeye kayıt yaptıran talebelerin müziğe olan kabiliyeti, musikiyi zevk- selim noktasında görmeleri hususunda kemal-i ehemmiyetle dikkate alınarak bu konuya özellikle önem verilecektir.
  2. Madde: Müzik talebesi iki kısım olup, birincisi musikiye aşinası olanlar, diğeri ise musikiye yeni başlayanlar. Bunlardan musikiye aşina olanların tedrisatı encümen huzurunda imtihan ile ehliyet ve liyakat derecelerine göre kendilerine uygun bir sınıfa kaydedilirler ve bunlar için ayrı ders saatleri uygulanır.
  3. Madde: Talebelerin mizaç hususiyetleri gözönünde bulundurularak tedrisata devam edilir.
  4. Madde: Derslere zamanında gelmek mecburidir, derse üstüste üç defa zamanında gelmeyen talebe o dersten mahrum edilir.
  5. Madde: Umumi edeb kaidelerine uymayan hareketler özür ve bahane kabul edilmeksizin söz konusu talebe hakkında Encümen Başkanlığının tasvibiyle kayıt silinilerek talebeye bildirilir.
  6. Madde: Külliye dahilinde kaydı olan hiçbir talebe kaydı devam ettiği sürece hiçbir yerde ücret karşılığında hizmet veremez.

Not: Bu yazı serimiz devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s